Shrnutí týdne 10.-14.1.

Publikováno: 14. 1. 2022 Autor(ka): Adéla Dufková

Milí rodiče,

druhý lednový týden nám opět utekl rychlostí blesku.

Během tohoto týdne děti opravdu hodně pracovaly. Napsaly několik opakovacích testů a tak jsem aspoň mohla vidět, co děti umí a co ještě potřebují dopilovat. V českém jazyce jsme během týdne měli především literární chvilky, učili jsme se o přímé a nepřímé řeči, postavách a v pátek jsme měli čtenářkou dílnu. Opakovali jsme také vzory a vyjmenovaná slova. Prosím, neustále s dětmi opakujte jak vyjmenovaná slova, tak pády podstatných jmen. V matematice jsme zaokrouhlovali a také rýsovali kružnice. Ve vlastivědě jsme s dětmi začali probírat první kraje České republiky. S tímto tématem nám pomohla i výtvarná výchova, ve které jsme si tvořili jednotlivé kraje. Děti již od minulého pátku tvoří referáty do přírodovědy, dnes měla první skupina svůj čas pro prezentaci. Referáty jsou úžasné a my se dozvídáme spoustu zajímavostí o zvířatech a rostlinách lesů i luk. Příští pátek vám všechny referáty přidám do galerie.

Příští týden nás v pondělí čeká antigenní testování (ve čtvrtek bychom se už testovat neměli). Třídnická hodina není. Příští týden budeme psát poslední testy v tomto pololetí. Prosím všechny rodiče o důkladnou kontrolu hlav dětí kvůli výskytu vší.

Již se nám pomalu blíží pololetí, kromě pololetního vysvědčení dětem předám také slovní hodnocení jako na čtvrtletí, ovšem ráda bych vám také nabídla pololetní tripartitu, teda online setkání mě-rodičů-dítěte. S některými rodiči a dětmi jsme se takto již setkali, ale ráda bych tuto možnost nabídla všem. Během zhruba patnáctiminutové online schůzky si povíme vzájemné dojmy, stanovíme cíle do dalšího pololetí a společně shrneme uplynulé pololetí. Je to možnost pro vás se zeptat na cokoliv, pro dítě říct své pocity a dojmy ze školní docházky i pro mě, říct každému osobně, jak dítě ve škole pracuje, v čem je silné, co musí více procvičovat. Rozhodně se nejedná o nic povinného, ale kdo bude mít zájem o toto setkání, bude mít možnost. Během příštího týdne Vám sem i na e-mail přidám sdílenou tabulku, kam se můžete zapisovat na vámi vybraný termín a čas.

Přeji všem krásný víkend!

- Adéla