Shrnutí týdne 1.-5.11.

Publikováno: 5. 11. 2021 Autor(ka): Adéla Dufková

Milí rodiče a milé děti, v příspěvku níže naleznete shrnutí našeho týdne i důležité informace k týdnu nadcházejícímu.

Vážení rodiče a milé děti,

tento týden utekl jako voda. Na začátku týdne jsme ještě seděli u počítačů, ale ve středu se mi děti konečně vrátily do školy. První den ve škole jsme využili hlavně k procvičování učiva z distanční výuky a dodělání různých výstupů a obrázků z doby před karanténou. Ve výtvarné výchově děti dodělaly kubistický portrét. Výstavu najdete ve fotogalerii. Ve vlastivědě jsme prezentovali výstupy ke globálním problémům naší planety. Projekty dětí jsou rovněž v galerii. V českém jazyce jsme opakovali slovní druhy a především slovesa, ale také se zaměřili na spisovnou a nespisovnou mluvu. V matematice jsme procvičili písemné dělení a také zaokrouhlování, kde jsme si přidali zaokrouhlování na tisíce k již známému zaokrouhlení na sta a desítky. V angličtině obě skupiny opakovaly sloveso CAN a v pátek jsme začali nové téma – oblečení.

Ve středu, kdy se děti vrátily do školy, na ně čekaly dopisy od našich dopisovacích kamarádů z Moravy. Děti se znají jen křestním jménem a zájmy, které si vzájemně napsaly. Nadšení z dopisů ve středu bylo opravdu velké, což jsem moc ráda. Pod tímto příspěvkem najdete obálky od nás pro děti i od dětí pro nás.

V pátek jsme se třídou měli náhradní projektový den KiVa, program k prevenci šikany. Děti se v prvních dvou lekcích seznámily s celým projektem a započali jsme i některé aktivity a psaní KiVa úmluvy.

Bohužel se nyní kvůli epidemiologické situaci nemohou konat žádné akce. Dětem, kteří platily 100 Kč na Alchymistu, peníze v pondělí vrátím.

V pondělí nás čeká antigenní testování všech žáků, kromě dětí očkovaných a dětí, které prodělaly Covid v minulých 180 dnech. Testovat se budeme hned první hodinu. Více informací v příspěvku v aktualitách.

Blíží se čtvrtletí a s tím spojené třídní schůzky. Milí rodiče, prosím, sledujte webové stránky, kde budu brzy informovat o čase třídních schůzek. Budou se konat online dne 15.11. Čas i odkaz na schůzky ještě upřesním zde na webovkách i v Bakalářích.

Přeji vám všem klidný víkend.

- Adéla