Shrnutí týdne 9. - 13. 1.

Publikováno: 13. 1. 2023 Autor(ka): Adéla Dufková

Milí rodiče, 

přestože jsem vám tento týdne psala e-mail, dovoluji si napsat i pár slov k učivu v tomto týdnu. Jestliže vám e-mail nedošel, prosím, napište a já vám jej přepošlu. 

V českém jazyce jsme kromě opakování zvládli i učivo o přísudcích. Děti se naučily, co jsou to přísudky slovesné a jmenné a jak je poznáme. Také jsme na konci týdne začali s popisem fiktivní postavy. Tento sloh budou děti jěště dodělávat příští týden. Příští týden nás také čeká pololetní písemná práce. V týdenním úkolu mají žáci možnost si ověřit své znalosti. 

V matematice máme za sebou pololetní písemnou práce. Nové učivo, které jsme tento týden zařadili, je aritmetický průměr. 

Ve vlastivědě jsme se již úplně ponořili do druhé světové války. V přírodovědě nás tento týden čekalo nové učivo - lidské tělo. První kapitolou je vývoj člověka, který jsme v týdnu projeli. 

V pracovních činnostech i výtvarné výchově navazujeme s paní učitelkou na lidské tělo a v obou výchovách se snažíme dětem látku propojovat. 

Příští týden nás čeká kromě testu z českého jazyka také angličtina (moje skupina), známkování lapbooku a opravování známek, které děti chtějí vylepšit. 

V e-mailu jsem psala o možnosti tripartit v příštím a tom dalším týdnu. Znovu přikládám odkaz zde, budu moc ráda, když se uvidíme. Pokud by někomu termíny nevyhovovaly, zavolejte a společně se domluvíme. 

Také jsem předeslala, že bych ráda podnikla v únoru společnou akci. Pokud máte zájem (i pokud ne), prosím, hlasujte ve formuláři zde

V pondělí není třídnická hodina. 

Všem přeji pohodový víkend!

- Adéla

Rychle k cíli