Shrnutí týdne 14.-18.3.

Publikováno: 19. 3. 2022 Autor(ka): Adéla Dufková

Milí rodiče, 

doufám, že jste si užili jarní prázdniny společně s vašimi dětmi. S naším návratem do školy jsme odložili roušky. Než se dostane k několika důležitým informacím k nadcházejícím týdnům, dovolte mi shrnutí toho nejdůležitějšího, co jsme tento týden zvládli. 

V českém jazyce jsme procvičovali shodu přísudku s podmětem, tedy koncovky u sloves. V pátek jsme měli čtenářskou dílnu. Spoustu dětí čte knížku do našeho čtenářského binga. Protože je březen - měsíc knih, rozjeli jsme společně čtenářské bingo. Každý z nás si vybral jedno téma a na to měl přes prázdniny najít knihu a do konce března ji přečíst. V matematice jsme se pustili do převodů jednotek, tento týden jsme stihli jednotky délky a hmotnosti. Abychom ale jen nepřeváděli, také jsme zopakovali obvod obrazců a vzorečky. Ve vlastivědě jsme dodělali Velkou Moravu a postupně se dostáváme k Přemyslovcům. V přírodovědě jsme si povídali o přírodě na jaře. Ve výtvarné výchově jsme vytvářeli výzdobu na okna a také doděláme pohledy z úterního slohu, které pošlu dětem do Troubelic, s kterými si píšeme. 

A nyní již k těm důležitým informacím!

V pondělí nás čeká třídnic hodina. 

Pokud máte zájem, na školních webových stránkách je nyní možnost odebírat aktuality. Stačí zakliknout "odběr aktualit" a informace z hlavní stránky vám budou chodit do e-mailu.

Dále bych vás ráda poprosila o minutu vašeho času. Projekt školního parlamentu - výmalba podchodu, se dostal do finále o projekt roku 2022. Pokud máte chvilku, můžete hlasovat na tomto odkazu: https://cedu.cz/projekt_roku/projekt-roku-2022. 

Ve středu 23.3. je v naší škole den otevřených dětí. Pokud byste chtěli přijít se kouknout na výuku dětí, rádi vás uvidíme (akce se koná první čtyři vyučovací hodiny).

A nyní již k poslednímu březnovému týdnu. Jak již asi víte, děti pro vás chystají bojovku. Rádi bychom ji uspořádala ve čtvrtek 31.3. Děti vám ještě dodají oficiální pozvánky. Prozatím to mají ale perfektně připraveno, doufám, že se potkáme v co největším počtu. 

Hned druhý den bych všechny děti zase ráda pozvala já na Noc s Andersenem. Jedná se o celorepublikovou akci, kdy se spí v knihovnách nebo školách. Veškeré informace vám pošlu příští týden. Každopádně by se akce měla konat z pátku na sobotu (1.-2.4) a spát bychom měli v prostorách družin. 

V případě dotazů mi můžete zavolat nebo napsat.

Všem přeji krásný víkend!

-Adéla

Rychle k cíli