Report 9. 5. - 13. 5. 2022

Publikováno: 13. 5. 2022 Autor(ka): Lucie Bohatá
Report 9. 5. - 13. 5. 2022

Všechny zdravím do krásných teplých, troufnu si říci již letních dní..

Celý týden se nesl v úsměvavém duchu, sluníčko nám dodává energii a dobrou náladu.

V PONDĚLÍ - jsme se s dětmi v ranním kruhu přivítali, řekli jsme si, co nás o víkendu potkalo a taky jsme si přiblížili plán celého týdne. Hned potom jsme se vydali do parku před školu, kde jsme nasávali nejen sluníčko, ale také jsme pozorovali přírodu - stromy, holuba, který stavěl hnízdo a všechno jsme se snažili malířsky zvěčnit na připravený papír. Po tomhle krásném zážitku jsme se vrhli na naše oblíbené slovní druhy - opakování --> citoslovce, částice, spojky a předložky - různé pracovní listy na doplňování nejen předložek. Na závěr dne jsme se připravovali na setkání s rodiči, které proběhlo tentýž týden, ale ve čtvrtek.

V ÚTERÝ - jsme začali oblíbeně anglickým jazykem - jako vždy písničky a otázky na rozehřátí. Nakonec jsme využili komiks v učebnici - poslech, potom zkouška čtení a nakonec jsme si to společnými silami přeložili. Díky velké slovní zásobě již děti dokáží spoustu slov přeložit. Také nová slovní zásoba - The five senses - touch, smell, taste, see, hear + na to navázal pracovní list se smysly - např. namaluj, co cítíš.. namaluj, co vidíš.. apod. Po anglickém jazyce jsme jeli na plavání a po plavání jsme pokračovali v nácviku pohádky O KOBLÍŽKOVI - DOMÁCÍ ÚKOL - donést v pondělí kostýmy, v úterý proběhne první generální zkouška :-)

VE STŘEDU - blížil se náš den, děti byly nervózní, celou první hodinu jsme věnovali vyjímečně flétničkám a zpívání - ve třídě máme již k dispozici stojany na noty a děti to berou ještě "vážněji", než na začátku :-) Také jsme připravovali a ladili pásmo na čtvrteční vystoupení. Druhou hodinu jsme věnovali českému jazyku - slovní druhy - stále dokola. Třetí hodinu matematice - násobilka, procvičování dělení (za pomocí plyšových bambulek - mám 15 bambulek a potřebuji je rozdělit do 3 talířků, kolik bambulek bude na talířcích?) --> děti měly za úkol příklady i zapisovat. Dále jsme se věnovali slovním úlohám a jejich zápisu (zápis, příklad a odpověď). Čtvrtou a poslední hodinu děti četly z čítanky a dodělávaly také dárečky pro maminky.

VE ČTVRTEK - ráno jsme si zaběhali na školním hřišti a zkoušeli jsme štafetový běh na oválu, druhou hodinu místo pracovních činností (protože paní učitelka byla nemocná) jsme věnovali velkým přípravám na NAŠE VELKÉ ODPOLEDNE - včetně přípravy občerstvení pro rodiče, také projetí celého pásma i s flétničkami a dodělání všeho potřebného. Na další hodině jsme procvičovali zase slovní druhy a v matematice jsme se věnovali slovním úlohám.

Odpoledne proběhlo naše setkání a to nám dodalo enegii a chuť v tom pokračovat! :-)

V PÁTEK - ráno bylo velice příjemné, byli jsme plní energie z odpoledního vystoupení. Proto jsme se hned první hodinu vrhli na procvičování - slovní druhy, druhou hodinu děti měly informatiku a třetí hodinu počítačí opakování z matematiky (sčítání, odčítání, násobení a dělení) a za odměnu jsme si skočili na zmrzlinu :-) Byla zasloužená. Na závěr dne jsme pracovali s tuší a také s temperovými a vodovými barvami - vzniklo nám krásné sluníčko a berušky, k vidění v galerii.

Všem přeji krásný víkend a již se těším, jaká dobrodružství nám připraví příští týden

LB