Report 25. 4. - 29. 4. 2022

Publikováno: 29. 4. 2022 Autor(ka): Lucie Bohatá

Všechny srdečně zdravím a přeji krásný víkend plný čarodějnic :-)

Tento týden, jak se již nabízí, proběhl v těmatu ČARODĚJNICE - vyhledávali jsme informace na internetu, také jsme viděli některá videa na www.edu.ceskatelevize.cz, nebo na webovém portálu YouTube.

V pondělí jsme měli takový "týmový úvod" do tématu - děti pracovaly v týmech - tvořily zaříkávadlo, pracovaly s textem o Čarodějnici Uršule, a co by si chtěly vyčarovat, kdyby mohly - ale děti mohly použít jen první písmeno ze svého jména (L - lektvar, apod.)

Také jsme se intenzivně každý den přípravovali na SETKÁNÍ S RODIČI KE DNI MATEK, na které se všichni moc těšíme.

V úterý jsme začali anglickým jazykem a jak jinak, než čarodějným - slovní zásoba (hat - klobouk, cauldron - kotlík, broomstick - koště, fire - oheň). Hodinu jsme začali klasickým přivítáním a anglickými otázkami typu: How are you? What´s your name? Apod. A také oblíbenou písničkou: Action song, nebo Body bop bopd dance.

Po anglickém jazyce jsme se přesunuli na plavecký výcvik a po něm jsme pokračovali s nácvikem pohádky O KOBLÍŽKOVI.

Ve středu jsme první hodinu intenzivně pracovali na přípravách na naše setkání, druhou hodinu jsme věnovali matematice - zaokrouhlování na desítky, násobení a dělení - také nové násobky čísla 4. Pracovní list k procvičování hlavně násobení a dělení číslem 4. Na českém jazyce jsme se věnovali SPODOBĚ ZNĚLOSTI - něco jiného slyším, něco jiného píšu (hřip - hřib). Také jsme si tento den vynahradili přehozený tělocvik - získávali jsme nejlepší výsledky do Sazka olympijského víceboje na školní hřišti. Poslední hodinu jsme věnovali hře na zobcovou flétnu - nové písně Micka a Strašidla.

Ve čtvrtek jsme na českém jazyce procvičovali stále spodobu znělosti, hledali jsme různá slova, kde něco jiného slyšíme a něco jiného píšeme - cvičení --> diktát (Hřib, zub, hodně chalup, Jakub, sklep, kvákání žab, plod, had, batoh, déšť, lehký, tvaroh, tužika, knížky, láhev, mrkev, sníh) --> kontrola s tabulí, samooprava a také hláskování slov. Z matematiky jsme procvičovali příklady typu (5.2, 9.4, 6.1, 1.10, 12:4, apod.). Na tělesné výchově jsme se zaměřili na hod míčem - obouruč, či jednoruč, a také na správné chytání, které jsme uplatnili potom při vybíjené. Druhou hodinu děti měly pracovní činnosti s paní učitelkou Švábovou, se kterou děti vyráběly berušky.

Pátek se nesl v duchu opakování - z českého jazyka i z matematiky. (Např. měkké tvrdé souhlásky, u/ ú/ ů, práce s textem; v matematice zase <,>,=, slovní plohy, či sčítání a odčítání). Druhou hodinu děti měly informatiku s panem učitelem Kalouskem. V prvouce jsme se zaměřili na tradice Pálení čarodějnic v jiných zemích a na závěr dne naše oblíbená výtvarná výchova, na výsledek se můžete podívat do Galerie.

Přeji krásný víkend a neuleťte :-)

LB