Report 2. 5. - 6. 5. 2022

Publikováno: 6. 5. 2022 Autor(ka): Lucie Bohatá

Hlášení tohoto týdne :-)

Tento týden byl zaměřen hlavně na naše maminky, na naší rodinu, centra aktivit směřovala hlavně k rodině, téma jsme již měli, ale zaměřili jsme se na jiná zadání v centrech, v matematice hlavně na finanční gramotnost.

Po celý týden probíhá intezivní příprava na naše milé setkání, stejně jako předchozí týden.

PONDĚLÍ - tento den se jako obvykle zaměřil na úvod do tématu, nejenže jsme sledovali video na www.edu.ceskatelevize.cz - O Dni matek, ale také jsme vyplňovali dotazníky nejen o maminkách, ale také o tatíncích (výsledek si budete moci prohlédnout při našem setkání 12. 5. 2022 :-))

Také jsme se zaměřili na slovní druhy a to již na ty NEOHEBNÉ, vzali jsme to "zpětným chodem" a seznámili jsme se s CITOSLOVCEMI, ČÁSTICEMI a nakonec SE SPOJKAMI, spojky jsme procvičovali na interaktivní tabuli na www.skolakov.eu, či online procvičování na různých webových portálech.

ÚTERÝ - ráno jsme začali takovým opakovacím listem z anglického jazyka (převážně spojování českého a anglického slovíčka, či se jednalo o přepis předepsaných anglických slovíček) - bohužel tato práce nám zabrala celou hodinu a potom jsme již "utíkali" na autobus a jeli jsme na plavání. Po plavání jsme pokračovali na našem scénáři a na zkoušce naší pohádky, se kterou již se chýlíme do zdárného finále a snad Vás na ni budeme moci brzy pozvat, proto prosím, aby děti DONESLY KOSTÝM :-)

STŘEDA - po posledních pár týdnech náš nejoblíbenější den. Protože jsme se anglickému jazyku v úterý nevěnovali tolik, jak jsme si přáli, začali jsme ve středu právě anglickým jazykem - pracovní list Happy Mother´s Day - čísla a barvy; také nová slovní zásoba - kiss, Mother´s Day, hugs, sweet, family, apod. Jako vždy jsme zpívali, na začátku hodiny jsme se navzájem ptali, jak se máme, jak se jmenujeme, nebo dokonce jaké počasí nebo kolik je hodin.

Na závěr dne jsme pískali na flétničku a dorazila první rodičovská návštěva, která "okusila" náš reflektivní kruh :-) DĚKUJI ZA TO!

Po první hodině jsme spustili centra:

MATEMATIKA - cíl: Spočítám obnos peněz a rozhodnu se, co si koupím k jídlu.

--> trénování na hře Větší bere počítání peněz - děti měly kartičky s mincemi, nejenže musely rychle spočítat, kolik na kartičce mají, ale také musely věnovat pozornost ostatním kartičkám

--> pracovní list - na každý den byl určitý obnos, za který se má koupit nějaké jídlo = kroužkování potravin jednou barvou na jeden den.

JAZYKOVÉ HRY - cíl: Každý napíše 3 věty o svém pokojíčku dle pravidel.

--> rozstříhání vět o jednotlivých místnostech - společně srovnávání tak, jak k sobě patří.

--> napsání 3 vět o svém pokojíčku

OBJEVY - cíl: Každý ze skupiny pojemnuje vztahy v rodině.

--> luštění křížovky

--> společné tvoření toho, co dětem vzniklo v křížovce

ČTVRTEK a PÁTEK - otočení všech center, ve volných chvilkách zpěv, opakování malé násobilky, opakování slovních druhů apod. Výtvarná výchova - jsme právě zaujetí přípravou dárečků na naše společné setkání, tak doufám, že se nebudete zlobit, když si tohle nechám pro sebe, jako malé sladké tajemství :-)

Děkuji a přeji příjemně strávený víkend