Report 18. 4. - 22. 4. 2022

Publikováno: 22. 4. 2022 Autor(ka): Lucie Bohatá

po Velikonocích jsme zahájili týden plaváním a hrou pohádky O KOBLÍŽKOVI - klidně můžete začít pracovat na kostýmech a děti mohou kostýmy nosit do školy, už probíhají prostorové zkoušky :-)

STŘEDA - zahájení center aktivit k tématu - VČELKY, hra zobcovou flétničku a hudební nauka (písně Bleška, Stojí, stojí bedla, Žába, Zajíček, apod.) a také anglický jazyk - téma The body (slovní zásoba - bottom, tummy, wings, tail, head, hand, ear, eye, mouth, nose, leg, finger etc.), píseň Body bop bop dance (z kanálu YouTube)

ČTVRTEK - tělesná výchova, kde se zaměřujeme na Sazka olympijský víceboj a také pracovní činnosti s paní učitelkou S. Švábovou - děti vyrobily květnovou vílu.

PÁTEK - násobky 4 a opakování násobení i dělení (např. 4.1, 9:3, 3.3, 3.2, 10.1. 4:2 apod.). Výtvarná výchova - malba vodovými barvami (včelka) a také společná práce včelí úl s včelkami.

Také po celý týden - v mezičasech - opakování a nácvik nových písní na SETKÁNÍ S RODIČI KE DNI MATEK (12. 5. 2022 od 17:00h)

CENTRA AKTIVIT

Český jazyk - přiřazování i/í, nebo y/ý do včelích úlů (měkké a tvrdé souhlásky); pracovní list s včelkou (skupiny slov dě, tě, ně, bě, pě, vě); pracovní list k 24. dubnu - SVATÝ JIŘÍ a když zbyla chvilka času, děti si zahrály na učitele a opravovaly chybný text.

Matematika - práce s pilnými včelkami - výpočty příkladů (sčítání a odčítání do 100, násobení), pracovní list - počítací a vymalovací včelka.

Objevy - práce s textem - o včelím úlu; informace o medu, propolisu a vosku; práce s tabletem a s informacemi - vyhledávání informací a zajímavostí na internetu.

Přeji krásný víkend

LB