Report 16. 5. - 20. 5. 2022

Publikováno: 24. 5. 2022 Autor(ka): Lucie Bohatá

Všem přeji příjemný den,

minulý týden jsme začali sbíráním informací o lidském těle, také jsme shlédli výuková videa na www.edu.ceskatelevize.cz, prohlíželi jsme si knihy o lidském těle a v týmech jsme informace zapisovali na papír. Naše diskuze se zaměřila i na nemoci a úrazy, v týmech děti měly za úkol (4 týmy, každý tým jiný úraz) --> Co udělat, co potřebujeme? Kam voláme a jak hovor probíhá?

V úterý jsme pokračovali v anglickém jazyce také s lidským tělem - pracovní listy - přiřazování anglických slovíček k obrázkům, nebo podle nápovědy přepis do pracovního listu. Po anglickém jazyce jsme jeli na plavání a po plavání proběhla první generální zkouška k dramatizaci pohádky O KOBLÍŽKOVI, kterou si připravujeme pro mladší spolužáky.

Od středy do pátku probíhala centra aktivit:

MATEMATIKA - pracovní listy na sčítání a odčítání do 100 - kazy na zoubku. Po vypracování listů pokračovala diskuze - Jak správně pečovat o svoje zuby? Jak si je správně čistit?

ČTENÍ/ PRÁCE S TEXTEM - práce se zajímavostmi - čtení textu na připravených kartičkách --> losování otázek a odpovídání na ně na samostatný papír. Pokud děti načerpaly nové informace, mohly si zahrát hru - náhodně si děti tahaly otázky a získávaly za správné odpovědi body.

ATELIÉR - práce s nůžkami, s tuší - děti měly za úkol si obkreslit ruku a vystřihnout ji, potom si rozfoukat tuš právě na vystřižené ruce a tím nám vzniknul "bacil", kterého děti musely domalovat podle vlastní fantazie.

PSANÍ - BEHACÍ DIKTÁT - děti si musely vystřihnout lékaře a další papír složit na "harmoniku" a přilepit ho k lékaři, poté musely po třídě vyhledat kufříky s větami a napsat na skládaný papír. Nakonec měly děti za úkol vyluštit nemoci na bacilech a přilepit k lékaři jen nemoci, nikoliv úraz. Nakonec proběhla diskuze: Jaký je rozdíl mezi nemocí a úrazem.

OBJEVY - ZDRAVÁ STRAVA - Potravinová pyramida - diskuze: Co by v jídelníčku nemělo chybět a naopak, co by mělo být zastoupeno jen v omezeném množství? Pracovní list - potravinová pyramida. Na závěr děti měly za úkol vytvořit společně zdravý oběd (nebojte - jen na papír :-)

Vzhledem k tomu, že center bylo na toto téma víc, než času, pokračujeme v těchto centrech i další týden (23. 5. - 27. 5. 2022)

V triviu jsme procvičovali slovní druhy, násobilku, s radostí jsme si zazpívali, nebo zahráli na flétničky. Také proběhla další KiVa lekce - jako prevence proti šikaně.

LB