Report - 13. 9. - 17. 9. 2021

Publikováno: 19. 9. 2021 Autor(ka): Lucie Bohatá

V pondělí jsme odstartovali vzájemnou spolupráci s 3.C.

Tento týden byl spíš poznávací, pro děti z 2.C "zvykací" - hlavně na Centra aktivit a jejich pravidla.

Každé ráno pro děti byla připravena ranní zpráva, která je měla navnadit na celý den. Posléze proběhl ranní kruh, kde jsme se s dětmi přivítali a byl jim sdělen plán každého dne.

Pro začátek jsme zvolili úvod do naší spolupráce, co je to "Začít spolu", domluvili jsme si pravidla a děti měly za úkol udělat plakát ve dvojicích (vždy dítě z 2.C s dítětem s 3.C). Také jsme z vlastního těla skládali nápis ZAČÍT SPOLU.

Centra aktivit jsme odstartovali v úterý:

CA Čtení --> příběh o Ježkovi Františkovi, dokončení příběhu pomocí komiksu.

CA Vědy --> práce s tabletem, či interaktivní tabulí - dopravní výchova.

CA Ateliér --> výroba a malba dopravních značek.

Každý den se hodnotíme v reflektivním kruhu, kde si sdělujeme nejen to, co se nám daný den líbilo/ nelíbilo, ale také jak se nám pracovalo, jak fungovala skupina apod.

V pátek jsme zhodnotili celý týden a zapsali do hodnotícího archu = HODNOCENÍ CENTER a tím jsme ukončili 14ti denní téma - Dopravavní výchova a bezpečnost, do kterého jsme zařadili i pravidla slušného chování.

V následujícíh 14ti dnech odstartujeme nové téma: POČASÍ. První týden jedeme bez 3.C, následující týden, i když zkrácený, budeme opět spolupracovat.