Report - 11. 10. - 15. 10. 2021

Publikováno: 17. 10. 2021 Autor(ka): Lucie Bohatá

Týden společně s 3.C

Týden jsme odstartovali tématem ŠIKANA a věnovali jsme se mu celý den. Povídali jsme si o tom, co je to šikana, co si děti pod tímto pojmem představují, pouštěli jsme si video a tvořili "ideálního" spolužáka a kamaráda ve třídě. Po shrnutí celého týdne, jsme s kolegyněmi uznaly, že se celý týden nemusel řešit žádný větší kázeňský problém, ať už ve třídě 2.C či 3.C.

V úterý nás čekala krásná dopolední akce společně s přípravnou třídu, 1.C i 3.C - nazvali jsme ho Jablíčkobraní. Touto akcí jsme rodičům dovolili nahlédnout do režimu našeho dne - centra aktivit, ranní kruh i reflektivní kruh. Počasí nám přálo, slunce svítilo, nebe bez mráčku. I přesto nám papíry navlhly a v centru jazykových dovedností se úkoly nedaly moc plnit. I přesto jsme odcházeli plní dojmů a radosti z povedené akce.

Od středy jsme znovu s dětmi projížděli centra aktivit.

Matematika - jablíčkové počítání, práce s přírodninami, zapisování příkladů do záznamových archů a n ásledné vypočítání.

Jazykové dovednosti - práce s textem - PODZIMNÍ VÍLA - vyhledávání v textu krátkých a dlouhých samohlásek, vlastních jmen.

Ateliér - výroba dýní.

S dětmi jsme se zbývající tři dny v týdnu zabývali tématem "Podzim".

LB