Aktuální dění - týden od 3. 1. - 7. 1. 2022

Publikováno: 7. 1. 2022 Autor(ka): Lucie Bohatá

Všem přeji krásný rok 2022, přejme si, ať tato doba Covidová brzy skončí!!! Všem přeji hlavně hodně zdravíčka.

Týden jsme odstartovali splněním projektů - Můj Vánoční den, myslím si, že to byl krásný vstup po Vánočních prázdninách, vyprávěli jsme si, co kdo dostal a z čeho, kdo měl největší radost. Děti byly nadšené z návratu do školy.

Nový rok jsme odstartovali testováním a to ve dvou intervalech - v pondělí a ve čtvrtek, vždy první hodinu.

--> Český jazyk - seznámení s pojmy - Antonyma, Synonyma a Homonyma - práce s myšlenkovými mapami, hledání synonym, antonym i homonym, procvičování na interaktivní tabuli. Také jsme dále procvičovali měkké a tvrdé souhlásky, které jsou důležité opakovat stále dokola! Procvičujte i s dětmi doma.

--> Matematika - sčítání a odčítání desítek do 100; a potom sčítání příkladů typu 25 + 4; odčítání příkladů typu 30 - 9. Prosím o procvičování i doma!

--> Prvouka - "Tři Králové" - zvyky a tradice; sledování vzdělávacích programů na edu.ceskatelevize.cz; výroba flipbooku.

--> Hudební výchova - hudební nauka; seznámení s hudebním nástrojem - zobcová sopránová flétna - notičky h1, a1 a g1 - první píseň: "Halí, belí"; seznámení a nácvik nové písně: "My tři králové"

--> Anglický jazyk - shrnutí všech naučených slovíček (PROSÍM O DONESENÍ MALÉHO SEŠITU - SLOVNÍČEK), opakování frází: "How old are you? What´s your name? How are you today? What´s your favourite colour?"; numbers; sing a song; seznámení s novými slovíčky - dny v týdnu a měsíce v roce.