Aktuální dění - 8. 12. 2021

Publikováno: 8. 12. 2021 Autor(ka): Lucie Bohatá

s dětmi pokračujeme v učivu podle plánu, avšak je důležité i domácí zpětná vazba, proto vás touto cestou prosím o procvičování a opakování.

Český jazyk - stále procvičujeme měkké a tvrdé souhlásky a jejich užití v praxi; dále se zaměřujeme na druhy vět - věta oznamovací, tázací, rozkazovací a přací. Doplňujeme u, ú, ů. Píšeme diktáty, opisujeme z tabule. Vymýšlíme vlastní příběhy. Čteme, i přesto moc prosím o procvičování doma a hlavně každý den čtení.

Matematika - stále sčítáme a odčítáme do 20 s přechodem přes desítku, některé děti mají problém sčítat a odčítat do 10ti! Procvičovat, procvičovat, procvičovat. Také sčítáme po desítkách do stovky, a samozřejmě i odčítáme - hráli jsme si s Vánočními stromky a s ozdobami (viz.fotogalerie) - Hra "Strážci stromečků". Slovní úlohy.

Anglický jazyk - sledujeme pořady pro děti v anglickém jazyce o Vánocích. Učíme se Vánoční písničky: "Jingle bells" "We wish you Marry Christmas". Také nová slovíčka - candle, chimney, carols, star, Christmas tree, wreath, fireplace, present, mistletoe, Christmas ornaments. Rozdíly Vánoc mezi UK a ČR. Stále opakování otázek a odpovědí - "How are you today? How old are you? Where are you from? What´s your name?" Opakování barev, čísel od 1 -20, rodina apod.

Také proběhla prezentace prvních projektů - Vánoce v cizích zemích - všechny děti CHVÁLÍM, projekty byly krásné!

PROTO JSME SI DNES 8. 12. 2021 zadali nový projekt - MŮH VÁNOČNÍ DEN - děti popíši svůj Vánoční den - v kolik vstávaly, na jakou pohádku koukaly, co jedly celý den, co dostaly od Ježíška apod. Nakonec se s Vaší pomocí vyfotí u Vánočního stromečku a fotografii buď zašlete na můj e-mail - bohata@zsposepneho, nebo vytisknete. Už se na projekty dětí 3. 1. 2022 moc těsím.

Lucie Bohatá