4. 5. 2022

Publikováno: 4. 5. 2022 Autor(ka): Michaela Kohoutová

Krásný den,

v českém jazyce jsme dodělávali stranu 74. Říkali jsme si správné odpovědi z článku, četli jsme a vybírali správná slova a kroužkovali je. Na straně 75 jsme udělali Samův test pro chytré hlavičky. Všechny děti to měly správně! :) A společně jsme doplňovali do vět chybějící písmena ( H,Ch). V písance jsme napsali písmenko D na straně 6.

V matematice jsme se seznámili s kvádrem a válcem. S dětmi jsme si říkali pravidla, jak poznáme a nakreslíme kvádr X krychli. Děti kreslily na tabuly podle diktátu geometrické tvary.

V angličtině jsme se učili slovíčka oslavy. Dokreslovali jsme přáníčka a kreslili jsme svoji vysněnou oslavu. Učili jsme se předložky on, in, at. On my birthday....., in the morning, in the afternoon, in the evening, at night....

Ve výtvarné výchově jsme vytvářeli přáníčka pro maminky ke dni matek. Maminky své přáníčko dostanou v neděli. :)

Přeji všem krásný den

M. Kohoutová