29.3. 2022

Publikováno: 29. 3. 2022 Autor(ka): Michaela Kohoutová

Krásný den,

v českém jazyce jsme luštili křížovku na straně 61, četli jsme i věty a přiřazovali je k obrázkům na straně 61. Také jsme procvičovali čtení.

V matematice jsme pracovali na straně 33. Děti porovnávaly a dopisovaly o kolik se liší. Dále kreslily dle programu a vypočítávaly pyramidy. Ke konci hodiny děti vymýšlely příklady pomocí vystřižených číslic pro svého souseda.

V písance jsme psaly slova na straně 24,26. Naučili jsme se psát nové písmenko b,B.

V prvouce jsme si povídali o Velikonocích, jaký máme doma tradice a které velikonoční zvyky dodržujeme. Říkali jsme si velikonoční říkanky a koledy.

KOLEDA O ZAJÍČKOVI:

Hody, hody doprovody,
já jsem malý zajíček,
utíkal jsem podle vody,
nesl košík vajíček.
Potkala mě koroptvička,
chtěla jedno červené,
že mi dá lán jetelíčka
a já říkal: Ne, ne, ne.
Na remízku mezi poli,
mám já strýčka králíčka,
tomu nosím každým rokem,
malovaná vajíčka.

DÚ: 5.4. 2022 budeme dělat tradiční velikonoční osení. Prosím, aby si děti přinesly osení, misku či květináč, zeminu.

Děti dnes dostávaly svačinky (pomerače, hrušky) a mlíčka.

Přeji hezké odpoledne M. Kohoutová