19.4. 2022

Publikováno: 19. 4. 2022 Autor(ka): Michaela Kohoutová

Krásný den,

dnes jsme se s dětmi sešli ve třídě po Velikonočních prázdninách.

Povídali jsme si v ranním kroužku o tom, co jsme zažili ve dnech volna.

První hodinu českého jazyka jsme se seznámili s písmenkem Ř,ř. Přečetli jsme si básničku, pojmenovávali jsme obrázky a říkali, kde je ve slovech ř. Četli jsme slabiky a přiřazovali jsme ke slabice obrázek. Dodělali jsme stránku 68. Děti hádaly hádanky a poté je samy vymýšlely a ostatní musely hádat.

Druhou hodinu matematiky jsme pracovali na straně 46. Děti počítaly dukáty a zapisovaly jejich počet. Psaly příklady do sešitu a počítaly je. Následně si je navzájem opravovaly.

Třetí hodinu prvouky jsme si povídali o jaře na zahradě. Jaké stromy začínají kvést.... Co sázíme, a co sejeme. Děti vyplňovaly tajenku podle obrázků. Zopakovali jsme si domácí zvířata. Děti říkaly poznatky z minulého týdne z projektu.

Poslední hodinu psaní jsme psali na stránce 37.

Přeji hezký den M. Kohoutová