9. 4. 2024

Publikováno: 9. 4. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme opakovali názvy geometrických těles, psali jsme na tabulky pětiminutovku na sčítání a odčítání do 10 a na tabuli jsme ukazovali čísla 11 - 20 na číselné ose.

V PS jsme pokračovali na straně 45 - vyznačili jsme čísla na ose, počítali nádobí a počty jsme porovnali, hledali jsme v řadě čísla nejmenší a největší a nakonec děti porovnávaly čísla (cvičení 4 - bylo na známky). Některé děti ještě počítaly vybarvovací příklady.

V ČJ jsme opakovali čtení ze včerejška a děti pak samostatně četly věty na straně 70 a doplňovaly počáteční písmeno příslušného dítěte podle obrázku. Dále jsme se učili číst se správnou intonací otázky a odpovídat na otázky (část odpovědí jsme zapsali do učebnice). Pokračovali jsme psaním v písance na straně 13 (5 řádků). Za úkol je číst věty ve Slabikáři na straně 70.

Na prvouku jsme šli ven do lesa. Děti dostaly za úkol vyhledat v přírodě rostliny a živočichy podle obrázků a jejich nález potvrdit značkou. Až na sněženku, bleduli a podběl jsme našli vše, stihli jsme si také zahrát hru Živé pexeso (děti vysvětlí).

Vrátili jsme se až na konec vyučování.

Vyřizuji vzkaz od paní učitelky na TV: V případě pěkného počasí budou děti chodit cvičit na školní hřiště. Na hřiště musí mít obuv na ven - děti mohou cvičit v botách, ve kterých přijdou do školy (v době TV tedy mají nosit do školy sportovní obuv).

A prosba ode mě - několik dětí dnes nemělo úkol z matematiky, prosím proto o kontrolu domácí přípravy, zapomenuté úkoly budeme zapisovat do ŽK na straně 33.

Krásné odpoledne všem! Z. Petráňová