9. 3. 2023

Publikováno: 9. 3. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V AJ jsme pokračovali v lekci The Farm. Procvičovali jsme slovní zásobu, říkanky, písničky a hry, trénovali jsme také vazbu I can see a .... Zopakovali jsme si také, jak se na farmě získává mléko a jaké výrobky se z něho vyrábějí, připomněli jsme si také další slovní zásobu (milk, ice cream, cheese, butter, grass).

Dnes děti dále sledovaly video z anglické farmy, kde jsme si všichni společně zopakovali celou slovní zásobu lekce a naučili se další frázi It 's time to go.

V PS děti na straně 25 zakroužkovaly v každém obrázku zvířátko, které je na obrázku navíc, děti mohou zvířátka vybarvit a mají umět vše pojmenovat.

Za úkol je procvičování slovní zásoby 3. lekce (str. 61). Prosím také, aby děti příště měly na hodinu AJ vysřihovánku ze strany 55. Děti ji vyráběly minulý týden v hodině Pč.

Pěkný zbytek dne a také příjemně prožité jarní prázdniny dětem i rodičům přeje Z. Petráňová