8. 9. 2023

Publikováno: 8. 9. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Dnes jsme začali prvoukou. Zopakovali jsme si pravidla chování ve třídě při hodině a o přestávce. Seznámili jsme se s novou učebnicí a pracovali podle pokynů na straně 5, několikrát jsme si zahráli na obchod.

Pokračovali jsme ČJ - trénovali jsme opět orientaci v prostoru, vyhledávali jsme rozdíly a určovali počet slabik ve slovech podle tleskání na straně 8. Na straně 9 jsme dokreslili neúplné obrázky.

Další hodinu měly děti HV s paní učitelkou Lucano, opakovaly písničky ze školky.

Poslední hodinu jsme měli částečně venku v zahradě. Zahráli jsme hry na postřeh a procvičili se na psaní. Ve třídě jsme pak psali další cviky do sešitu Psaní se Samem na straně 10. Práce se nám dařila a všechny děti moc chválím za to, jak krásně zvládly všechny úkoly a povinnosti prvního školního týdne.

Příští týden mají již děti přijít samy do třídy, učíme se podle rozvrhu do 12.40, pak přecházejí děti do družiny.

Příští týden budu vybírat 300 Kč od toho, kdo má zájem o balíček fotografií pro prvňáčky (záběr u tabule a v lavici - 1 krát 20 x30, 1 krát 13x19 a 2 krát foto 10x15).

Také připomínám pozvání na seznamovací odpoledne v úterý 12.9. 2023, sraz v 17 hodin před školou.

A na závěr vám i dětem přeji pohodový krásný víkend!

Vaše paní učitelka Z. Petráňová