8. 3. 2024

Publikováno: 8. 3. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme si nejdříve povídali o našem hlavním městě. Děti říkaly, jaké znají památky a vše, co o Praze již vědí. Pak jsme se věnovali článku ve Slabikáři na straně 53. Nejdříve jsme trénovali čtení obtížnějších slov (u růžového balonku), pak jsme celý článek dvakrát přečetli a zkusili ho i převyprávět podle obrázků. Dále jsme pracovali s tabulkami - děti psaly písmena podle diktátu, zkoušeli jsme také napsat slovo Praha a další slova s písmenem H (had, hlava, husa).

V další hodině ČJ jsme pokračovali ve Slabikáři na straně 53. Některé děti četly o Praze na známky, všechny děti pak trénovaly čtení slov po pravé straně. Nakonec děti samostatně řešily Samovy hádanky (spojovaly větu se správnou odpovědí). Dále jsme v písance přepsali písmena do psací podoby (ta, co jsme v první hodině psali na tabulky) a začali psát dopis na straně 39.

Další hodinu mají děti HV.

Na poslední hodinu jsme se přesunuli ven, děti měly za úkol hledat v okolí školy změny v přírodě, hledaly i jarní květiny, hlavně na záhoncích před panelovými domy.

Děti dnes jdou domů s indiánskými čelenkami - v matematice jsme ukončili kapitolu o indiánech, teď počítáme hudební nástroje :).

A na závěr jeden kulturní typ pro ty, kteří zůstávají na víkend v Praze: V KC Zahrada (u školy Campanus) se v sobotu 9. 3. 2024 v 15 hodin hraje pohádka pro děti O statečném kováři Mikešovi, po představení následuje výtvarná dílna. Vhodné pro děti od 4 let, vše zdarma.

Přeji všem pohodové volné dny a nemocným dětem přeji brzké uzdravení!

Z. Petráňová