8. 11. 2023

Publikováno: 8. 11. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V AJ jsme procvičovali slovní zásobu lekce Škola, hráli hry, opakovali básničku a písničku. Učili jsme se také materiály (wood, rubber, paper) a určovali, co se z nich vyrábí. V PS jsme na straně 7 spojili tečky, pojmenovali a vybarvili obrázky. Pracovali jsme ještě na straně 10, kde jsme vyhledali obrázky předmětů na stole, vybarvili je a zakroužkovali, co chybí. Skupina paní učitelky Potočné v PS udělala stránku 7 a 9. Za úkol je opakovat slovní zásobu (str. 61).

V matematice jsme si hráli na veverky. Děti si posbíraly po třídě 5 oříšků a s nimi jsme trénovali rozklad čísel. Pokračovali jsme v učebnici na straně 35 (cvičení 1). Poslední cvičení s domečky jsme udělali jen společně na tabuli, do učebnice doplníme až zítra.

V ČJ jsme trénovali čtení slabik, slov a vět s obrázky na straně 40, za úkol je čtení slabik, slov a vět na straně 40. Dále jsme psali cviky do písanek. Zatím jsme napsali 3 řádky, pokračovat budeme zítra :).

V hodině Pč děti modelovaly písmenka, více bude ve fotogalerii.

Většina třídy pak ještě pokračovala atletikou.

Pěkný zbytek dne! Z. Petráňová