7. 9. 2023

Publikováno: 7. 9. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V M jsme procvičovali orientaci v prostoru (vpravo, vlevo, dole, ...), seznámili jsme se s číslem 1 na straně 5, poslouchali jsme pohádku O Smolíčkovi a pak ji děti hrály jako divadlo. Pracovali jsme podle pokynů dole na straně 5 a dokončili jsme polovinu strany s číslem 1.

V ČJ jsme pokračovali v učebnici ŽA na straně 6 - vybírali jsme oblečení a školní potřeby dětem na obrázku, vyhledávali rozdíly mezi obrázky lesa. Na straně 7 jsme porovnávali obrázky a vymýšleli protiklady, nakonec děti samostatně vybarvovaly v řádcích stejně položené obrázky. Děti moc pěkně pracovaly, většina bez chyb, CHVÁLÍM!

Třetí hodinu jsme měli psaní. Nejdříve jsme opakovali správné sezení a držení tužky, také jsme procvičili tělo a prsty s říkankami. Pak jsme psali kruhy ve stoje na straně 9. Zbyl nám čas i na novou hru - děti hledaly schovaného pejska Tlapku.

Po třetí hodině chodí děti na přestávku ven na hřiště, zde měly děti i tělocvik.

Vážení rodiče, poslala jsem vám po dětech nabídku knížek. Kdo má o knížky zájem, pošle v obálce vyplněnou objednávku a příslušnou částku, knížky přichází většinou do měsíce. Dále děti nesou domů přihlášku na nepovinný předmět Atletika a nabídku jazykové školy Libere na hodinu odpolední angličtiny.

Na stránkách naší třídy máte již rozvrh, zítra tedy mají mít děti s sebou ŽA, První psaní s kocourem Samem, na prvouku dostanou učebnici ve škole a na HV učebnici nemají.

Pěkné odpoledne všem přeje Z. Petráňová