7. 3. 2024

Publikováno: 7. 3. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme procvičovali nerovnosti a sčítání a odčítání do 10, znázorňovali jsme také nerovnosti na číselné ose a hráli hru Na počítač. V učebnici jsme pracovali na straně 30, cvičení 5 mají děti za domácí úkol.

V ČJ jsme se seznámili s dalším písmenem h, H na straně 52. Naučili jsme se novou básničku, četli jsme slabiky a slova, přiřazovali jsme slova k obrázkům. Prosím o přidání písmenek do desek. Zkoušeli jsme psát i písmeno na tabulku, napsali jsme slova s písmenem h (hůl, husa, duha).

V další hodině ČJ jsme opět procvičovali čtení slov na straně 52, četli jsme i věty. Za úkol je čtení slov a vět na straně 52. Prosím rodiče o dohled nad čtením doma, mezi dětmi jsou v technice čtení velké rozdíly. Pokračovali jsme také v psaní v písance, na straně 38 jsme psali Š, psali jsme i slova, dopsali jsme celou stránku, sešity mám ve škole.

Zítra půjdeme na prvouku ven, prosím, aby děti byly teple oblečené.

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová