7. 11. 2023

Publikováno: 7. 11. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme procvičovali čtení, sestavování, zapisování a počítání příkladů na sčítání v oboru 0 - 5. Dále jsme pokračovali v učebnici na straně 33 (cvičení  1 - 7). Také jsme si ukazovali sčítání na číselné ose na straně 34 (cvičení 1 a 2). Za úkol mají děti napsat 4 řádky pětek na straně 32.

V ČJ jsme opakovali básničku a čtení písmen a slabik, skládali jsme počáteční slabiky podle obrázků, pracovali jsme i na interaktivní tabuli https://wordwall.net/cs/resource/27297605/slabiky. V učebnici ŽA jsme pokračovali na straně 39.

Ve Vv jsme dokončili kreslení podzimního obrázku draka s listy. Práce se nám povedla, výsledky uvidíte na třídních schůzkách 20. 11. 2023.

V prvouce jsme měli nejdříve ochutnávku a poznávání zeleniny po hmatu poslepu. Děkuji rodičům, sešlo se nám 12 různých druhů zeleniny :). Dále jsme začali novou kapitolu Já a moji spolužáci na straně 26 a 27.

Dnes posílám po dětech katalogy knížek. Opět není povinnost cokoli objednávat. Máte-li zájem, pošlete objednávkový list s označenou knihou a peníze v obálce. Předání knížky můžeme zajistit i do rukou rodičům, chceti-li mít knížku pro dítě k Vánocům.

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová