6. 9. 2023

Publikováno: 6. 9. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

První hodinu jsme měli matematiku. Děti dostaly novou učebnici, prosím o zabalení. Knížku jsme si prohlédli, počítali jsme zvířátka na obalu a říkali si, co vidíme vlevo, vpravo, dole, nahoře, uprostřed. Seznámili jsme se s dráčkem na straně 3, děti budou postupně vybarvovat mašličky tak, jak budeme plnit úkoly na dalších stránkách. Pokračovali jsme na straně 4. Děti poslouchaly pohádku a sledovaly obrázky na tabuli, pak hledaly rozdíly a zkoušely pohádku vyprávět. Nakonec dokreslily skleničky a počítaly předměty na obrázcích.

Pokračovali jsme českým jazykem. Zopakovali jsme jména dětí v učebnici ŽA a pak si povídali o prvním školním dni podle stránky 5. Dále jsme si vysvětlili význam obrázků v rozvrhu hodin a učili se na něm vyhledávat školní předměty. Také jsme se naučili novou hru na postřeh - Kuba řekl ...

Další hodinu jsme měli psaní. Opakovali jsme včerejší říkanku Peru, peru svetr ... (V učebnici První psaní na str. 6), nově jsme se učili cvičit prstíky s říkankou na straně 7. S kocourem Samem jsme pak trénovali správné sezení při psaní (str. 4). Nakonec jsme zkoušeli první uvolňovací cvik s myškou na straně 8. Říkanky v sešitě První psaní budeme často opakovat, zpaměti se je děti učit nemusí. Na závěr děti vybarvily na první stránce Alenku, Michala a Sama :).

Poslední hodinu jsme strávili venku na hřišti, kde děti poznaly paní učitelku na TV a zkoušely i pár cviků.

Děti zaslouží opět pochvalu, zvládly bez problémů celé dopoledne a již se i hodně věcí naučily!

Zítra prosím, aby byly děti sportovně oblečené, poslední hodinu již budou cvičit na školním hřišti.

Dále prosím, aby si děti přinesly všechny učebnice, které dostaly (Živá abeceda - ŽA, Matematika - M a První psaní - Psaní). Dále pošlete prosím po dětech věci na Vv, které si dáme do plastového boxu ( vodové barvy, barevné papíry, štětce, voskovky, pravítko).

Od příštího týdne začne atletika, děti ji mají pátou hodinu ve středu.

Děti - cizinci dnes dostaly přihlášku na výuku ČJ, která se bude konat každý den 2. vyučovací hodinu, výuku povede paní učitelka Samková.

Zítra se sejdeme opět před školou v 7.45.

Pěkný zbytek dne všem přeje Vaše paní učitelka Z. Petráňová