6. 12. 2023

Publikováno: 6. 12. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V AJ obě dvě skupiny začaly novou lekci Toys. Naučili jsme se novou slovní zásobu (scooter, bike, ball, guitar, doll, car) a říkanku, zahráli jsme si hry a procvičovali nová slovíčka. V PS jsme na straně 11 vybarvovali shodnou hračku s prvním obrázkem a znovu pojmenovali všechny obrázky. V PS najdete slovní zásobu na straně 61. Děti chválím za pěknou práci, většina dětí má jedničku v ŽK.

V matematice jsme opět pracovali s kartičkami čísel 1 - 10. Prosím rodiče, aby zkontrolovali své děti, 5 dětí má stále jen kartičky 1 - 5. Dále jsme pokračovali v učebnici na straně 55 (dokončili jsme celou stránku) a učili se psát číslici 6 na straně 56. Za úkol jsou 4 řádky šestek na straně 56 (děti je mohou psát i perem).

V ČJ jsme procvičovali čtení slov a vět na straně 9 a 10 (jen první 2 cvičení a čtení slov ve stonožce). Čtení slov ve stonožce je za domácí úkol. Dále jsme psali slabiky v písance na straně 12.

Poslední hodinu měly děti pracovní činnosti a vyráběly z papíru ozdoby na stromeček.

Připomínám jen, že od příštího týdne mohou děti nosit zabalený dárek pro svého vylosovaného kamaráda, od 11. 12. budu také vybírat 130 Kč na kino (do kina půjdeme 21. 12. 2023).

Pěkné odpoledne všem přeje Z. Petráňová