6. 11. 2023

Publikováno: 6. 11. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme se dnes seznámili s novým písmenem u, U. V ŽA jsme pracovali obvyklým způsobem na straně 38, prosím o přidání písmenek do desek. Děti si mají doma zopakovat básničku (str. 38) a procvičovat čtení slabik (str. 37).

V matematice jsme procvičovali sčítání v oboru 0 - 5 ústně i pomocí číslic z desek, v učebnici jsme pak opravovali příklady na straně 31 a doplnili logickou řadu. Dále jsme se učili psát číslici 5 na mazací tabulku a pokračovali jsme v PS na straně 32. Tři řádky pětek mají děti za domácí úkol (str. 32).

V další hodině ČJ děti nejdříve přiřazovaly slabiky k obrázkům na interaktivní tabuli, pak i samostatně samostatně na tabletech cvičení https://wordwall.net/cs/resource/30770834/slabiky. Dále jsme hráli hru na písmena.

Další hodinu mají děti TV a informatiku s dalšími učiteli.

Zítra prosím, aby děti měly na prvouku kousek zeleniny (budeme poznávat druhy zeleniny poslepu i podle chuti).

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová