5. 9. 2023

Publikováno: 5. 9. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Dnes jsme si nejdříve nastavili pár základních pravidel pro chování při vyučování a o přestávce (mluví jen ten, kdo je vyvolaný, jí a pije se jen o přestávce na svém místě, na chodbě zdravíme všechny dospělé, ve třídě ani na chodbách nekřičíme a neběháme). Seděli jsme v kroužku na zemi, někdo si již přinesl polštářek.

Dále jsme se seznámili s novou učebnicí Živá abeceda i s jejími průvodci - dětmi Alenkou a Michalem a kocourem Samem. Na stránce 2 jsem dětem přečetla dopis kocoura Sama, děti pak na obrázku na straně 3 vyhledávaly písmenka (ještě je nemusí všechna znát) a co je vpravo, vlevo, uprostřed apod.

Zahráli jsme si i hru, kterou jsme hráli včera.

V druhé hodině jsme si zopakovali pravidla chování a pak prošli školu a ukázali si, co kde je.

Zkoušeli jsme i počítat různé předměty ve třídě, děti také dostaly pytlíky s dárky a pomůckami. Pytle můžete použít na úbor na TV, prosím o jejich podepsání!

Dětem dnes končila výuka v 9.40, domů si odnesly první učebnici Živá abeceda (ŽA), kde mají první úkol na straně 2 (prosím rodiče, aby znovu dětem dopis přečetli).

Zítra již děti mají výuku do 11.45, pak si je můžete převzít před školou nebo pokračují do družiny.

Děti moc chválím, zatím nikdo neplakal a vše jsme zvládli na jedničku!

Pěkné odpoledne všem přeje Z. Petráňová