5. 4. 2024

Publikováno: 12. 4. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme začali další písmenko Ř, ř obvyklým způsobem ve Slabikáři na straně 68, procvičovali jsme i čtení na straně 66 a 67.

V prvouce jsme opakovali určování času a domácí zvířata (celé zvířecí rodiny, např. kačer - kachna - kachně). Dále jsme povídali o rostlinách v průběhu roku podle obrázků na straně 20, odpovídali jsme na otázky na téže stránce a vybarvili jsme živočichy, kteří opylují květy.

V další hodině ČJ jsme procvičovali čtení na straně 68, toto čtení je i za domácí úkol. Také jsme pokračovali v písance na straně 11 (slova s dvojhláskou eu). Prosím také o přidání písmen ř, Ř do desek.

Příští týden se učíme podle rozvrhu, vydrží - li pěkné počasí, půjdeme na prvouku ven. 18. 4. budou mít přihlášené děti malování na smaltované plecháčky. Příští týden budu vybírat 170 Kč (některé děti již přinesly peníze dříve, převzetí mají děti zaznamenané v ŽK).

Pěkný víkend všem přeje Z. Petráňová