5. 3. 2024

Publikováno: 5. 3. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme cvičili sčítání a odčítání s kartičkami, pokračovali jsme do PS pětiminutovkou a slovními úlohami (úlohy dětem čtu, děti zapisují jen výsledky).  Dále děti pokračovaly v PS svým tempem na straně 26, většina dětí počítala i příklady pro volnou chvíli na straně 27.

V ČJ jsme trénovali čtení na straně 50, opakovali jsme čtení článku Výlet, četli jsme i slovní spojení dole na stránce 50 a Samovy otázky na straně 51. Dále jsme se učili psát písmeno š v písance na straně 36. Za úkol je jen čtení na straně 50.

Ve Vv jsme malovali kuřátko na louce.

V prvouce jsme začali novou kapitolu Jaro v přírodě. Nejdříve jsme opakovali určování času na papírových hodinách, pak jsme si povídali o jaru podle zkušeností dětí i podle obrázku v učebnici na straně 11. Vyjde-li nám počasí, půjdeme na příští prvouku pozorovat změny v přírodě ven.

Pěkný den všem přeje Z. Petráňová