5. 12. 2023

Publikováno: 5. 12. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme procvičovali numeraci do 10 s kartičkami a naučili jsme se pokračování písničky o číslech. Dále jsme pracovali na straně 54, povídali jsme si i o Mikuláši podle obrázku na straně 55.

V ČJ jsme zopakovali básničku k písmenku t, T a pak četli slova a věty na straně 9. Během tohoto čtení nás překvapil Miluláš s anděly. Přečetl nám svoji zprávu, napomenul pár dětí a předal dětem dárky. Děti mu řekly svoji básničku, všichni jsme se vyfotografovali. Nakonec Mikuláš přivolal i čerty, ale protože máme ve třídě jen hodné děti, čerti byli také mírní a nikoho si neodnesli. V balíčku měly děti pero, tužku, sešit na psaní či malování a sladkosti. Každopádně jsme museli pera hned vyzkoušet  - v písance jsme napsali 3 řádky slabik na straně 12. A psalo se dětem moc dobře. Domácí úkol dnes není žádný :).

Ve VV jsme malovali prstem vánoční stromečky.

V prvouce jsme opakovali podle strany 33 a pak si povídali o zimě podle obrázku na straně 36 a 37. Přeskočili jsme stranu34 a 35, o Vánocích si budeme povídat až příští týden.

Pěkného Mikuláše všem přeje Z. Petráňová