5. 1. 2024

Publikováno: 5. 1. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme procvičovali čtení slov a vět na stránkách 17, 19, 20 a 21. Většina dětí čte pěkně, děkuji rodičům za domácí přípravu dětí na výuku (bez čtení doma se zatím neobejdeme). Dále jsme skládali slova z písmen a psali písmena a slabiky na mazací tabulky.

V prvouce děti dostaly papírové hodiny (necháváme si je v deskách ve škole). Nejdříve jsme si povídali o zimě a opakovali jsme i roční období, měsíce, dny v týdnu. A pak jsme se učili hodiny - děti ukazovaly na papírových hodinách časy podle zadání (zatím jen celé hodiny), určovaly také čas na hodinách v učebnici na straně 39 (opět jen celé hodiny). Na závěr hodiny jsme si ukázali i půl hodiny, více je budeme procvičovat příště.

Třetí hodinu měly děti Hv.

V poslední hodině nás navštívili tři králové (starší spolužáci) a připomněli nám tak zítřejší svátek. Dále jsme opakovali čtení a psali slabiky do písanky na straně 1. Za úkol je procvičování čtení.

Blíží se pololetí a s ním i první vysvědčení, třídní schůzky však proběhnou až v dubnu. Máte-li zájem dozvědět se více o školních výsledcích svého dítěte, nabízím individuální konzultace, na které se můžete přihlásit zde: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1PXj3xfWD0L6hT7UQpxOR_ORQDCqcK3C31msM-QZlEu4/edit?usp=sharing (po kliknutí na odkaz napiště k vybranému datu a času křestní jméno dítěte). Konzultace proběhnou v naší třídě ve složení já-rodič-dítě.

Pěkný víkend všem přeje Z. Petráňová