4. 3. 2024

Publikováno: 4. 3. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme procvičovali čtení na straně 50. Četli jsme vypravování Výlet do mlýna, zkoušeli jsme i vyprávění převyprávět a nakonec děti rozhodovaly o pravdivosti vět (kroužkovaly odpověď  Ano / Ne). Dále jsme psali slova na mazací tabulky (táta, máma, teta, Milan).

V matematice jsme trénovali rozklady čísel, sčítání a odčítání a geometrické tvary. V učebnici jsme pracovali na straně 25, děti si i vystřihly skládačky a složily nejdříve zprávu, pak indiánskou kánoi. Kánoi jsme pak nalepili na čtvrtku a vyrobili si tak záložky do knížky. Některé děti počítaly i počítání pro volnou chvíli na straně 27, za úkol je dokončit cvičení na straně 25.

V další hodině ČJ jsme znovu přečetli vyprávění o výletě. Za úkol je číst stranu 50 i doma. Dále děti trénovaly správné tvary písmen na tabletech, psali jsme pak i do písanky na straně 35. Zbyl nám čas i na hry.

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová