31. 10. 2023

Publikováno: 31. 10. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Dnes děti dostaly přihlášku na školu v přírodě. Prosím o její vyplnění a předání zpět do pátku 3. 11.2023. Na přihlášce jsou důležité údaje, věnujte jim prosím pozornost a pečlivě vyplňte i souhlasy na pravé straně přihlášky. Levou polovinu s adresou objektu a storno podmínkami si nechte u sebe, pravou stranu pošlete po dětech do školy. Platební údaje (číslo účtu, specifický symbol) dostanete v listopadu na třídních schůzkách, zatím nic neplaťte.

Dále připomínám zítřejší fotografování, děti by měly být slavnostně oblečené.

V matematice jsme opakovali číselnou řadu a pojmy (vpravo, vlevo, hned před, ...), procvičovali jsme psaní číslice na straně 28 a zapisovali jsme příklady na sčítání na straně 29, cvičení 3. Také jsme opravovali chyby v příkladech (cvičení 4 a 5). Za úkol mají děti vybarvování podle výsledků (str. 29 cvičení 6).

V ČJ jsme se seznámili s dalším písmenem P, p na straně 34, pracovali jsme podle pokynů pod textem. V psaní se Samem jsme se učili psát dolní kličky na straně 38, napsali jsme i 2 řádky na straně 39. Prosím o přidání písmene p, P do desek s písmeny.

Ve Vv jsme kreslili Večerníčka a vyráběli mu papírovou čepici z novin. Skládání čepice děti bavilo, nakonec jsme se podívali i na jednu pohádku :).

V prvouce jsme si povídali o podzimu a sklizni ovoce, v učebnici jsme pracovali na straně 22 a 23.

Pěkný zbytek dne všem přeje Z. Petráňová