31. 1. 2024

Publikováno: 31. 1. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V AJ dnes obě skupiny pracovaly společně. Opakovali jsme a procvičovali slovní zásobu lekce Toys, trénovali jsme větu: I have got a ball (doll, car, ...), zpívali jsme písničky a poznávali jsme podle zvuku hudební nástroje. Naučili jsme se jejich názvy: guitar, drum, violin, flute, trumpet. V PS jsme doplnili cvičení na stranách 15 - 17 a nakonec jsme si vybarvili podle diktátu obrázky hraček na straně 46. Za úkol je opakovat slovní zásobu na straně 61 Unit 2.

V matematice jsme zkoušeli na tabulky psát pětiminutovku (děti píší jen výsledky) na sčítání a odčítání do 9, většina dětí zvládá velmi dobře. Pak jsme počítali do Ps na straně 10, kdo nestihl, dokončí doma.

V ČJ jsme procvičovali čtení slov a vět s písmenkem k na straně 37. Četli jsme článek Na nákupu, zkoušeli jsme číst i seznam psaný psacím písmem. Děti pak měly za úkol škrtnout 2 věci, které Vítek na seznamu neměl. Na tabulky jsme také zkoušeli psát nový seznam věcí: máslo, salám, sůl.

Dnes nedávám žádný domácí úkol, děti dostaly své první vysvědčení a mají si pěkně užít dnešní významný den. Děkuji rodičům za dárečky, budu mít opravdu sladké dny!

Nemocné děti moc zdravím a přeji jim, ať jsou brzy fit! Vysvědčení si mohou pro ně rodiče po domluvě u mě vyzvednout, mohou si je převzít i děti po prázdninách.

Zítra se učíme normálně podle rozvrhu, od pátku budou mít děti prázdniny.

Hezky si užijte s dětmi vysvědčení a celý dnešní den! Z. Petráňová