3. 1. 2024

Publikováno: 3. 1. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Nejprve všem rodičům a dětem přeji do nového roku hodně zdraví, štěstí, pohody a radosti!

Jsem moc ráda, že jsme se dnes sešli všichni a společně zahájili výuku v novém kalendářním roce. Děti čeká již brzy první vysvědčení a věřím, že i mnoho dalších pěkných společných zážitků!

V AJ jsme pokračovali v 2. lekci. Opakovali jsme slovní zásobu, říkanku a procvičovali vazbu I have got a .... v PS jsme na straně 13 hledali hračky na obrázku a dokreslili jsme chybějící věci na velkém obrázku. Většina dětí dostala jedničku za znalost slovíček. Za úkol je opakování slovní zásoby podle strany 61.

V matematice jsme opakovali psaní číslic, řadili jsme čísla podle zadání a řešili jsme slovní úlohy. V učebnici jsme zapisovali příklady ke slovním úlohám a cvičili rozklady čísel na straně 66. Za úkol mají děti počítat příklady na straně 66.

V ČJ jsme si povídali o Vánocích a o prázdninách, také o tom, co děti v lednu čeká. Dále jsme hráli hry na opakování písmen. Nakonec jsme četli článek o Vánocích na straně 21, za úkol je čtení tohoto článku i doma.

V pracovních činnostech si děti vyráběly královské koruny.

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová