29. 2. 2024

Publikováno: 29. 2. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Dnes končí únor, nezapomeňte dětem navolit obědy na příští měsíc!

V matematice jsme nejdříve trénovali sčítání a odčítání s kartičkami, pokračovali jsme v učebnici na straně 24. Zapisovali jsme příklady na sčítání a odčítání, zapisovali jsme výsledky do tabulky, doplňovali pyramidy a znázorňovali na číselné ose. Kdo nestihl vše ve škole, dokončí stránku doma.

V ČJ jsme cvičili čtení slov s písmenem c, C na straně 48 - četli jsme sloupečky slov a spojovali slovo psané psacím písmem se stejným slovem v tištěné podobě. Četli jsme i věty a vymýšleli vlastní. Nakonec jsme psali na tabulky k a slova s písmenem k: koza, kuká, káva.

V další hodině ČJ jsme pokračovali ve čtení na straně 49. Děti spojovaly k sobě části vět, pojmenovaly obrázky, zakroužkovaly ovoce a spojovaly slovo se správným obrázkem. Dále jsme psali v písance na straně 33 písmeno k a slova. Za úkol je čtení vět na straně 49 a napsat 5 řádků v písance na straně 34.

Poslední hodinu měly děti TV.

Pěkný zbytek dne! Z. Petráňová