29. 11. 2023

Publikováno: 29. 11. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Dnes jsme měli AJ zkrácenou. Opakovali jsme školní potřeby, hráli hru a zazpívali si písničky. Za úkol je procvičování slovní zásoby podle strany 61 (lekce 1 School).

V půl deváté jsme odcházeli přes les do knihovny na Jírovcově náměstí (ve škole Campanus). Užívali jsme si již cestu, čerstvě napadaný sníh si děti v Praze užijí málokdy.

V knihovně nás přivítal skřítek a ukázal nám, kde jsou knížky pro děti, jak jsou označené a jak si je děti mohou přijít vypůjčit. Děti se dále naučily, jak se ke knížkám chovat a některé si rovnou mohly i prohlédnout. Na konec děti poslouchaly úryvky z pohádek a hádaly, o jakou pohádku se jedná. Děti si domů odnesly přihlášku do knihovny a  záložku do knížky. Přihlásit se může každý, kdo má zájem, pro děti do 15 let je půjčování knih zdarma.

Cesou zpátky jsme se zastavili u lesa na hřišti, děti se mohly vydovádět na čerstvém sněhu. Vrátili jsme se v 11 hodin na pracovní činnosti, děti vyráběly řetěz na stromek. Většina dětí pak ještě pokračovala na atletiku.

Zítra se učíme jako obvykle, pěkné odpoledne!

Z. Petráňová