28. 2. 2024

Publikováno: 28. 2. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V AJ jsme pokračovali v lekci 3 - The farm. Procvičovali jsme slovní zásobu (chicken, cat, cow, horse, goat, sheep), opakovali jsme říkanku a hráli hry, v PS děti dokreslily na straně 20 zvířátka a pojmenovaly je. Na závěr jsme se učili písničku If you happy ..... Děti paní učitelky Potočné navíc vybarvily i zvířátka na straně 21.

V matematice jsme procvičovali sčítání a odčítání do 10 a řešili jsme slovní úlohy na tabulky. Dále jsme v učebnici na straně 23 počítali příklady s více sčítanci, doplnili jsme i další cvičení na porovnávání čísel. Za domácí úkol je na straně 23 cvičení 2.

V ČJ jsme se seznámili s písmenem c, C na straně 48. Naučili jsme se básničku, četli slabiky a slova. Čtení slov na straně 48 a přidání písmenek c, C do desek je za domácí úkol.

V písance jsme dopsali stranu 32.

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová