28. 11. 2023

Publikováno: 28. 11. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice stále procvičujeme sčítání a odčítání do 5, slovní úlohy, zápis příkladů a porovnávání čísel. Dnes jsme počítali na straně 49, na konci stránky jsme také vystřihli skládačku, složili jsme domeček a z druhé strany sestavili podle příkladů stonožku.

V ČJ jsme opakovali čtení slabik, slov a vět s písmenem l, L na straně 5. Postupovali jsme podle pokynů pod textem. Dále jsme psali do písanky písmeno u, ú, ů na straně 9.

Protože zítra o ČJ a matematiku přijdeme (jdeme do knihovny), místo VV jsme dopisovali písmena v písance a počítali v matematice příklady pro volnou chvíli na stránce 44. Většina dětí vypočítala příklady ve škole, kdo nestihl, dopočítá doma (přinese až ve čtvrtek).

Za úkol je procvičování čtení slov a vět ve Slabikáři na straně 4 a 5.

V prvouce jsme opakovali jména, příjmení a adresy a pak se učili o kalendáři na straně 32 a 33. Děti odpovídaly na otázky pod obrázky, nakreslily sportovce do učebnice na straně 33.

Zítra jdeme v 8.30 do knihovny, kde se děti seznámí s prostředím knihovny a vyslechnou program o pohádkách. Vrátíme se v 11 hodin na pracovní činnosti. Děti si tedy vezmou jen penál, ŽK, angličtinu, svačinu a pití. Prosím, aby děti byly vhodně oblečené, půjdeme pěšky přes les (teplé boty, čepice, rukavice).

Pěkný zbytek dne! Z. Petráňová