27. 2. 2024

Publikováno: 27. 2. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme řešili indiánské slovní úlohy, děti zapisovaly příklady na mazací tabulky - děti moc chválím za pěknou práci! Pokračovali jsme v učebnici na straně 22 - zapisovali jsme příklady na sčítání podle obrázků ve cvičení 1 a 2. Dále jsme trénovali rozklady čísel názorně a na tabuli, nakonec děti doplnily samostatně rozklady ve cvičení 3 a ozdobily totem (cvičení 4). Většina dětí ještě vybarvovala podle výsledků příkladů obrázek.

V prvouce jsme trénovali určování času na papírových hodinách (již zkoušíme i čtvrt a třičtvrtě). Opakovali jsme části těla a zazpívali si písničku Hlava, ramena, kolena, palce, ... Pokračovali jsme vyprávěním příběhu podle obrázků na straně 8 (obrázky 1 - 8 dole). Pak jsme si společně povídali o zdraví a co mu prospívá podle obrázků a cvičení na straně 9. Na závěr jsme si říkali, co dělají špatně děti na obrázcích na straně 10.

Ve Vv děti vybarvily slepičku a zdobily vajíčka, vše vystřihly a nalepily na barevný papír. Pomalu se ve škole chystáme na jaro, děti si domů přinesou obrázek zimy.

V ČJ jsme procvičovali čtení na straně 46 a 47, děti spojovaly ve cvičení 3 části vět, ve slovech hledaly a vyznačily dvojhlásku ou. Dále jsme se učili psát písmeno S v písance na straně 32. Za úkol je čtení na straně 47.

Pěkné odpoledne a pěti nemocným dětem přeji brzké uzdravení!

Z. Petráňová