26. 2. 2024

Publikováno: 26. 2. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme procvičovali čtení slov s dvojhláskami au, ou. Četli jsme slova na tabuli a v učebnici na straně 47, přečetli jsme i vyprávění Výlet, děti pak zakroužkovaly správné slovo ve větě. Čtení slov je i za domácí úkol.

V matematice jsme nejdříve názorně cvičili rozklady čísel - pracovali jsme se svými čelenkami, pak děti nastříhaly peříčka v PS na straně 21 a společně jsme rozdělovali pírka na čelenky a zapisovali rozklady. Nakonec si děti vybraly jednu z možností a pírka nalepily. Samostatně děti dokončily cvičení 2 a 3. Většina dětí si ještě počítala vybarvovací příklady.

V další hodině ČJ jsme cvičili čtení slov s dvojhláskami na tabletech. Psali jsme i do písanek na straně 29, na straně 30 mají děti domácí úkol (6 řádků).

Připomínám, že do konce února se mohou děti přihlásit na Noc s Andersenem, přihlášky děti dostaly v pátek.

Pěkný zbytek dne! Z. Petráňová