26. 1. 2024

Publikováno: 26. 1. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme procvičovali čtení na straně 34 a 35, trénovali jsme čtení trojslabičných slov. Dále jsme zkoušeli psát na tabulky diktát psacích písmen. Až na výjimky děti zvládly výborně, zeptejte se dětí, kdo potřebuje opakovat doma.

V prvouce jsme opakovali určování času na papírových hodinách, procvičili jsme i části dne a povídali si o zdravé stravě. V učebnici jsme na straně 59 opakovali o zimě (zimní měsíce, vánoční zvyky, zimní sporty), povídali jsme si o ptáčcích v zimě, na straně 57 jsme vystřihli a nalepili papouška. Kdo nestihl, dokončí doma.

V další hodině ČJ jsme znovu četli a psali do písanky první větu na straně 17. Zbyl nám čas i na pohádku. Za úkol je čtení ve Slabikáři na straně 33 - 35.

Dnes děti dostaly katalogy s nabídkou knížek. Kdo bude mít zájem, pošle objednávku a peníze do 16. února.

Krásný víkend vám všem přeje Z. Petráňová