25. 3. 2024

Publikováno: 25. 3. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Dnešní výlet se nám i přes nepřízeň počasí velmi líbil, jen nás mrzí, že jsme nebyli v kompletním počtu. Zdravím nemocné děti doma a přeji jim brzké uzdravení.

Autobus nás dnes dovezl do vesničky Třebíz, kde jsme si prohlédli náves a pak se přesunuli do statku, kterým jsme procházeli a postupně se seznamovali s velikonočními přípravami a zvyky. Navštívili jsme hospodáře, děvečku, čeledína, pana faráře, družební bábu a Masopust, zde jsme si vyrobili velikonočního beránka na památku. Na závěr jsme si mohli nakoupit v malém krámečku jarní dekorace, ale i pomlázku, řehtačku nabo další věci pro radost. Více později ve fotogalerii.

Zítra se učíme podle rozvrhu, prosím, aby děti měly 1 - 2 vyfouknutá vajíčka na výtvarnou výchovu.

Pěkný zbytek dne! Z. Petráňová