25. 1. 2024

Publikováno: 25. 1. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme opakovali geometrické tvary, pak jsme v učebnici na straně 5 doplnili cvičení 2 a vybarvili správné útvary ve cvičení 4 a 5. Obrázky ve cvičení 5 mají děti za domácí úkol. Dnes jsme si rozšířili obor počítání o číslici 9. Na straně 6 jsme počítali sněhuláky, hrnce, košťata, zvířátka, mrkvičky a další věci na obrázku, dokreslovali jsme koule tak, aby jich bylo vždy 9 (cvičení 3) a zvířátkům jsme dokreslili potravu podle zadání v rámečku (cvičení 4). Nakonec jsme se učili psát číslici 9 na tabulky a do učebnice na straně 7.  Za úkol je napsat ještě 3 řádky devítek na straně 7 (úkol je na pondělí).

V ČJ jsme procvičovali čtení slov na straně 34, pokračovali jsme čtením vyprávění na téže stránce. Podle textu pak děti zakroužkovaly správné slovo.

V další hodině ČJ jsme opět trénovali čtení článku na straně 34 a učili se psát písmeno U (písanka str. 16). Za úkol je čtení na straně 34 a 5 řádků v písance na straně 15.

Poslední hodinu měly děti TV.

Přeji všem pěkné odpoledne! Z. Petráňová