24. 11. 2023

Publikováno: 24. 11. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Dnes jsme měli významný den! Všchny děti znají první písmena a čtou slabiky, proto dostaly další díl učebnice - Slabikář. V první hodině ČJ jsme na deskách Slabikáře vyhledávali slabiky, pak jsme z nich zkoušeli sestavit slova. Našli jsme slova: mapa, Pepa, maso, máme, lepí, atd. Pokračovali jsme na straně 3, kde jsme hledali písmenko, říkali k němu básničku a přiřazovali jsme k němu obrázek.

V prvouce jsme si povídali o domově a jak se děti chystají na Vánoce. V pondělí 27. 11. 2023 si mohou přijít děti se svými rodiči vyrobit dekorace do Adventních dílen. Začínáme v 16 hodin. Táké jsme opakovali adresu a děti popisovaly svůj pokoj. Dále jsme si povídali o průběhu roku podle obrázku na straně 32, pracovali jsme podle otázek pod obrázkem. Na závěr jsme splnili úkol na straně 51.

V další hodině měly děti Hv.

Poslední hodinu jsme skládali slova z písmen a četli slova z interaktivní tabule. Pak jsme trénovali psaní písmen na tabulky (písmena e, l, m), zkoušeli jsme i slovo mele. Nakonec jsme psali slabiky a slovo mele do písanky na straně 7.

Zdravím všechny děti doma a přeji všem dětem i rodičům krásný víkend!

Z. Petráňová