24. 10. 2023

Publikováno: 24. 10. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme zopakovali geometrické tvary a učili se psát číslici 3 na straně 26, napsali jsme 3 řádky trojek. Pokračovali jsme vymýšlením a řešením slovních úloh na sčítání, děti tvořily příklady pomocí číslic z desek. V učebnici jsme pak na straně 27 dopsali příklady ke cvičením 3 a 4. Učebnici si děti nechávají ve škole, zítra v první hodině (než navštívíme Halloweenský strašidelný hrad) dokončíme cvičení na straně 26 a 27.

V ČJ jsme procvičovali čtení slabik na tabuli a v učebnici na straně 32 a 33 (jen první cvičení u zeleného balonku). Dále jsme skládali slabiky z pímen, zkoušeli jsme i slova (mele, láme, máma, maso). Za úkol je čtení slabik (kdo zvládne, může číst i slova) na straně 32 a 33.

V další hodině jsme měli projekt k blížícímu se svátku založení Československa. Děti se dozvěděli něco z historie, něco o T.G. Masarykovi a připomněli jsme si státní symboly: hymnu, vlajku a státní znak.

V poslední hodině jsme projekt dokončili a povídali si o podzimu a sklizni ovoce - prvouka str. 22.

Zítra se sejdeme normálně ve třídě, děti mohou mít masky, dále svačinu a penál. Končíme v 11.45, pak děti přecházejí do družiny. Cizinci budou mít doučování do 13 hodin (náhrada za pátek).

Pěkný zbytek dne! Z. Petráňová