24. 1. 2024

Publikováno: 24. 1. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V AJ jsme pokračovali v lekci Toys. Opakovali jsme názvy hraček a hudebních nástrojů, zpívali jsme písničku, procvičili  jsme si i použití přídavných jmen: big, small, old, new. Prostřednictvím videa jsme navštívili obchod s hračkami. Děti si mají opakovat slovní zásobu podle PS na straně 61.

Děti z druhé skupiny dnes pracovaly hodně v PS na straně 16 a 17, názvy hudebních nástrojů se budou učit až příští hodinu.

V matematice děti dostaly nový 2. díl učebnice, učebnici jsme si společně prohlédli. Ve starém díle mají děti do konce týdne dopočítat na poslední stránce úkoly na volnou chvíli, některé děti již první díl odevzdaly, cvičení mají hotová. V nové učebnici jsme se zabývali pohybem ve čtvercové síti. Ukázali jsme si, jak se pohyb zapisuje pomocí šipek, děti si pak zakreslily cestu (cvičení 2, 3 a 4). Poslední cvičení 5 bylo na procvičování sčítání a odčítání do 8. Za úkol je zakreslit podle šipek obrázek na straně 5.

V ČJ jsme procvičovali čtení slov a vět na straně 33, pokračovali jsme na straně 34 cvičením 1 a 2. Za úkol je opět čtení na straně 33. Dále jsme sestavovali z písmen slova s písmenem d a větu: Máma je sama doma.

Pěkný zbytek dne všem přeje Z. Petráňová