23. 2. 2024

Publikováno: 23. 2. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Dnes děti dostaly do ŽK přihlášku na Noc s Andersenem - nocování ve škole, které se uskuteční 22. 3. 2024. Prosím, pošlete přihlášky zpět do konce února, akce je dobrovolná. Spodní část přihlášky si nechte doma.

Dnes jsme se v ČJ seznámili s dvojhláskami au, ou, ve Slabikáři jsme trénovali čtení slov s dvojhláskami na straně 46, psali jsme i na tabulky slova: auto, sauna. Dále jsme se učili psát písmenko d v písance na straně 31.

V další hodině ČJ jsme četli několikrát povídání o Mourkovi, děti pak měly zakroužkovat správné slovo do vět podle textu na straně 46. Dopsali jsme také stránku 31 v písance. Za úkol je čtení na straně 45 a 46.

V prvouce jsme procvičovali určování času, opakovali jsme části hlavy a těla, povídali si o zdraví, nemoci a zdravém způsobu života. Pracovali jsme na straně 9 podle zadání a na straně 43 jsme vystřihli a dolepili názvy částí těla.

Pěkný víkend všem přeje Z. Petráňová