23. 1. 2024

Publikováno: 23. 1. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme počítali slovní úlohy typu: o x méně. Nejdříve jsme vše trénovali prakticky - Milan měl 8 kostek. Adam měl o 3 kostky méně. Kolik kostek měl Adam? Děti říkaly příklad: 8 - 3 rovná se 5. Pak jsme vše znázorňovali a zapisovali příklady do učebnice na straně 79. Dokončili jsme celou stránku, pár dětí musí dopočítat příklady doma.

V ČJ jsme trénovali čtení slov a vět na straně 33, přečetli jsme i vyprávění Jedeme na výlet. Za úkol je čtení vět na straně 33. Dále jsme hráli hru - děti hledaly po třídě slabiky a z nich sestavovaly slova, ta psaly děti na tabulky.

V další hodině jsme kreslili paní Zimu, obrázky jsme nalepili a vytvořili jim rámeček. Všem se práce krásně podařila!

Poslední hodinu jsme měli prvouku. Určovali jsme čas na papírových hodinách. Povídali jsme si o zdravé životosprávě. V učebnici jsme na straně 43 vybírali zdravou snídani, oběd a večeři.

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová